Βρίσκει την φόρμα του ο Ολυμπιακός Κυμίνων

Βρίσκει την φόρμα του ο Ολυμπιακός Κυμίνων. Σ ένα δυνατό παιχνίδι που έγινε στην Σταυρούπολη ο Ολυμπιακός Κυμίνων πήρε σπουδαίο τρίποντο
αφού επικράτησε του Παύλου Μελά με 0-1.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο καλά προσπαθώντας να αιφνιδιάσουν τους Κυμινιώτες και μέχρι το 15λεπτο
είχαν την πρωτοβουλία. Η κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου δεν επέτρεψε της δυο ομάδες να παίξουν
καλό ποδόσφαιρο και από τα πρώτα λεπτά φάνηκε ότι το παιχνίδι θα κριθεί στην δύναμη,

Φτάνουμε στο 42΄ο Τζήμας εκτελεί φάουλ φέρνοντας την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Μεσιάρης με κεφαλιά στρώνει στον Θεοδωρίδη και από κοντά και λίγο πλάγια κάνει το 0-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Από μια καλή στιγμή για τους αντιπάλους στο δεύτερο μέρος.

Από κοντά ο Σαλακίδης δεν κατάφερε να κάνει το 0-2 και λίγο αργότερα ο Παπαγαθονίκου έχασε την ευκαιρία
να φέρει το ματς στα ίσια. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά αλλά ο Ολυμπιακός με καλή αμυντική προσπάθεια κράτησε το πολύτιμο τρίποντο.