Αυτοκτόνησε ο Μακεδονικός ήττα με 3-2(vid)

Αυτοκτόνησε ο Μακεδονικός ήττα με 3-2. Τα ονόματα και οι φανέλες δεν κερδίζουν τα ματς και ο Μακεδονικός γνώρισε την ήττα στην Μελίτη με 3-2.

Τίποτα δεν έδειχνε ότι θα είχαμε τέτοια εξέλιξη αφού στο 35΄ο Μακεδονικός είχε προλάβει να πετύχει δυο γκολ
και να χάσει πέναλτι με τον Καρλόπουλο.

Το σκορ άνοιξε ο Ποκόνγκ στο 10΄ενώ το 0-2 έκανε ο Καρλόπουλος στο 35΄. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ρωμαίο.

Στο δεύτερο μέρος λες και δεν κατέβηκε ο Μακεδονικός και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν πρώτα με τον Ρωμαίο όταν εκμεταλλεύτηκε λάθος του Γουμάγια στο 65΄και να πετύχουν το νικητήριο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι με τον Ρωμαίο.

Μελιτέας Μελίτης: Μπερμπερίδης, Τσώτσος, Σουσανίδης (63’ Κάσα), Σεκουλίδης, Σοβισλής (75’ Ζωχιός), Γεωργιάδης, Γιώσης, Μπατμάς (83’ Γεωργόπουλος), Ντώνος (88’ Αγγέλου), Λεζάκης, Ρωμαίος.
Μακεδονικός: Γουμάγιας, Χατζηκωνσταντίνου, Τριανταφυλλίδης (80’ Δήμου), Δούμας, Τσιαμπάζης, Ζαφειρίδης, Ποκόνγκ (60’ Κρυστάλλης), Γαρύφαλος, Καρλόπουλος, Τσουκάνης, Ρένο (67’ Αγγελούδης).