ΑΣ Γιαννιτσά-Αρης Παλαιοχωρίου 2-3

ΑΣ Γιαννιτσά-Αρης Παλαιοχωρίου 2-3. Τρομερό παιχνίδι στα Γιαννιτσά με τελικό νικητή τον Αρη Παλαιοχωρίου.
Κυριότερες φάσεις και γκολ

1’ φάουλ εκτελεί ο Ζούρκος η μπάλα χτυπά στο κάθετο δοκάρι και στην επιστροφή ο Ζαρογιαννης πετυχαίνει το 1-0 για τα Γιαννιτσά. Το καλύτερο ξεκίνημα για τα Γιαννιτσά.

25’ ο Μάνιος πάσαρε όμορφα στον Σιμόνι που από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

35’ όμορφος συνδυασμός Καραγίαννη, Παντελίδη, που πάσαρε στον Ζούρκο μέσα στην περιοχή η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και μπλόκαρε ο Βασιλειάδης.

42’ δυνατό σουτ του Παντελίδη απέκρουσε δύσκολα ο Βασιλειάδης.

45’ σουτ του Ιγνατίδη μέσα από την περιοχή δοκάρι για τους φιλοξενούμενους.

49’ πέναλτι κέρδισε ο Ζούρκος που μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε,

το εκτέλεσε ο ϊδιος η μπάλα έφυγε άουτ. Στην φάση αυτή αποβλήθηκε ο Τσιτογίαννης που υπέπεσε στο πέναλτι.

50’ εντυπωσιακή κούρσα από τον Χουσεηνογλου που πήρε την μπάλα από το κέντρο μπήκε στην περιοχή σούταρε η μπάλα βγήκε κόρνερ.

Στο 51’ κεφαλιά του παντεκίδη μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.

53’ ο Κεφαλάς θα γίνει αποδέκτης της μπάλας και από το ύψος της περιοχής με σουτ πέτυχε το 1-2.

54’ πάσα του Χουσεήνογλου στον Ζούρκο μέσα στην περιοχή σουτ του τελευταίου σταματά στο δοκάρι του Παλαιοχωρίου.

55’ νέο δυνατό σουτ του Καραγιάννη η μπάλα φεύγει άουτ.

61’ πάσα ασιστ του Παντελίδη σε κενή εστία μόνος σε αφύλαχτη εστία ο Καραγιάννης που σουτάρει σημαδεύοντας το δοκάρι νέα τεράστια ευκαιρία για τα Γιαννιτσά.72’ το 2-2 είναι γεγονός η συνεχόμενη πίεση των γηπεδούχων καρποφορεί και σε μια φάση διαρκείας με πολλά σουτ μέσα στην περιοχή ο Ιορδανίδης με κοντινό σουτ ισοφαρίζει.

75’ τραγικό αμυντικό λάθος που δίνει πάσα στον Σιμόνι ο οποίος ενώ έχει 2 αμυντικούς μπροστά του καταφέρνει να ξεφύγει και να πετύχει το 2-3 κόντρα στην ροή του αγώνα.
Στο 81’ δυνατό σουτ Πέλκα μετά από απόκρουση του Βασιλειάδη δοκάρι και κόρνερ.
Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίζεται όμως η μπάλα δεν κάνει το χατίρι το τελικό αποτέλεσμα 2-3 .

ΑΣ Γιαννιτσά (Καβακάς): Κυρου, Ρεις, Παπασυμεών, Παντεκίδης, Ιορδανίδης, Μουρίκι (65’ Πέλκας), Ευθυμιάδης (30 Χουσεηνογλου), Ζαρογιάννης, Καραγιάννης, Ζουρκος, Παντελίδης.

Αρης Παλαιοχωρίου (Πατζιάρας): Βασιλειάδης, Τσιντογιάννης, Καμπας, Ταιρης, 82’Στοικος Αποστόλας12 Λτ. Κωστάκης80’ Λαγοτζης), Μπάμπουρας, Κεφαλάς, Δημητρακόπουλος(60’ Σκέμπης), Ιγνατίδης, Μάνιος, Σιμόνι.