Αστέρας Ραιδεστού-Ομόνοια Σίνδου 1-1

Αστέρας Ραιδεστού-Ομόνοια Σίνδου 1-1. Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αστέρας και Ομόνοια σ ένα παιχνίδι που στο ξεκίνημά του το μέλημα
των ομάδων ήταν να μην χάσουν τουλάχιστον έτσι έδειξαν τα πρώτα λεπτά σ ένα ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο.

Ήταν ποιος θα ανοίξει το σκορ για να πάρει ταχύτητα το παιχνίδι.

Η Ομόνοια προηγήθηκε με 0-1 με τον Κανδύλα,έδωσε χώρο στους γηπεδούχους,και έδωσε βαρύτητα στης αντεπιθέσεις για να κλειδώσει το αποτέλεσμα. Θα μπορούσε να φύγει με σημαντικό τρίποντο η Ομόνοια αν στο 80΄αν ο σκόρερ της πετύχαινε γκολ στην μεγάλη ευκαιρία που του δόθηκε.

Και όπως γίνεται συνήθως οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων και γίνεται το 1-1 στο 86΄.Στα τελευταία λεπτά κυνήγησαν την ανατροπή οι γηπεδούχοι χωρίς να τα καταφέρουν.

ΑΣΤΕΡΑΣ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ : Μάρκοβιτς, Λόλας, Βαγιανίδης ,Δεληστεφανής, Broshka, Καρατζάς, Γουγουτσάς , Λεμονάκης, Γιαβούρογλου, Renaldo,Φοινικόπουλος.
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ : Δαλκίδης, Κωστικίδης, Ταταρίδης, ΠαναγιώτηΕ, Κασετιρίδης, Παναγιώτη Α, Σπαχής , Τυροβούζης, Κανδύλας , Μακρής ,Καρανδρέας