Αρης-Καμπανιακός 2-0

Αρης-Καμπανιακός 2-0. Ένας μέτριος Καμπανιακός γνώρισε την ήττα στο Κλεάνθης Βικελίδης από τον Αρη
με σκορ 2-0.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι θέλοντας από το πρώτο λεπτό να δείξουν
πόσο σημαντικό είναι γι αυτούς το παιχνίδι.

Στο μισό γήπεδο η άμυνα του Καμπανιακού επιλέγοντας να παίξει με αντεπιθέσεις.
Στο 22΄ με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Παπαδόπουλος δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Στο 28΄εκπληκτική ενέργεια του Κουντουρά φτάνει απέναντι από τον Φυσέκη αλλά το δυνατό σουτ
που επιχείρησε πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 38΄δοκάρι για τον Καμπανιακό όταν από κόρνερ του Προβατίδη ο Ραγκαβίνας πήδηξε πιο ψηλά
απ όλους πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.
Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αρη να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον  Ν΄Λουντούλου όταν το σουτ
που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κηπουρού.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-0
Το χειρότερό του δεύτερο ημίχρονο έκανε ο Καμπανιακός παρά της αλλαγές που έκανε ο Υφαντίδης.
Ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο στο 53΄ για τον Αρη που από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 64΄ο Κηπουρός λέει όχι σε σουτ του Ποι.
Τυχερό το δεύτερο τέρμα του Αρη στο 80΄ με τον Ποι   2-0.
Στο 35΄ είχαμε αναγκαστική αλλαγή για τον Καμπανιακό σε τραυματισμό του Χατζόπουλου.
Κατάθεση ψυχής από τον Γ.Ραγκαβίνα και Π.Αντωνιάδη που ήταν και οι μόνοι που ξεχώρισαν