Αποκλεισμός του Ολυμπιακού Κυμίνων από το κύπελλο

Αποκλείστηκε από το κύπελλο ο Ολυμπιακός Κυμίνων μετά το σημερινό παιχνίδι που έγινε στους Αμπελόκηπους με αντίπαλο την ομάδα του Ηρακλή.
Ο Ολυμπιακός καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού έχασε σημαντικές ευκαιρίες
αλλά ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε στο να γίνει καλό παιχνίδι, και σε μερικές
περιπτώσεις ήταν και επικίνδυνος.

Ο Ιορδανίδης χτύπησε στο κεφάλι και μεταφέρθηκε στο εφημερεύων νοσοκομείο, τελευταίες
πληροφορίες λένε ότι όλα καλά ευτυχώς. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Παρά έχασε
σημαντικές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ αλλά πριν την λήξη του ημιχρόνου ισοφαρίστηκε σε 1-1.

Δυνατά μαρκαρίσματα σε ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο, παιχνίδι που παίχθηκε στην δύναμη
αλλά παρ όλα αυτά καμία ομάδα δεν σκόραρε ούτε στο δεύτερο μέρος ούτε στην παράταση που ακολούθησε.

Τελικά οδηγήθηκε το παιχνίδι στα πέναλτι, πιο ουσιαστικός ο Ηρακλής πήρε την πρόκριση με 4-2.Μαραντίδης και Παράς ήταν οι παίκτες που αστόχησαν στα πέναλτι.
Πολύ καλή η πρώτη παρουσία του Goury Joane Alain στον Ολυμπιακό, αλλά άτυχος σε κάποιες
φάσεις. Η ομάδα του Ηρακλή προκρίθηκε στους 8 του κυπέλλου ΕΠΣΜ.