Αξιός Ανατολικού-Ομόνοια Σταυρούπολης 1-2 vid

Ήττα για τον Αξιό Ανατολικού

Αξιός Ανατολικού-Ομόνοια Σταυρούπολης οι δυο πρωτοπόροι της Β κατηγορίας ήρθαν αντιμέτωποι στο Ανατολικό με κερδισμένους

τους φιλοξενούμενους με σκορ 1-2.

Αρκετός κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου έμειναν μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο παρακολουθώντας ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι τουλάχιστον όσο αφορά την

εξέλιξη του σκορ.

Στο 4΄εκτέλεση φάουλ του Τσιαβδάρη από δεξιά ο Τανούρκας την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στο κάθετο δοκάρι του Λεπίδη.

Παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες πολλές κίτρινες κάρτες και λίγες φάσεις.

Στο 42΄η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν ο Καραμπάσης δεν μπόρεσε να πλασάρει ιδανικά τον Λεπίδη από θέση τετ α τετ.

Πολλά παράπονα των φιλοξενούμενων για οφσάιντ του παίκτη του Αξιού.

0-0 το ημίχρονο.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερη ώρα στα πόδια τους αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν.

Φτάνουμε στο 75΄ όταν από κακή απόκρουση του Σαχίνη η μπάλα φτάνει στον Αντωνιάδη ο οποίος με καταπληκτικό σουτ νικάει τον Γεωργόπουλο και κάνει το 0-1.

Φουλ επίθεση

από τους γηπεδούχους από την μια και προσοχή στην αμυντική διάταξη από τους φιλοξενούμενους φτάνουμε στο 82΄

όταν ο Ανδρεάδης προσπαθεί να βγάλει σέντρα από αριστερά η μπάλα χτυπά καθαρά σε χέρι του αμυντικού και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι.

Εκτελεί εύστοχα ο Ανδρεάδης και φέρνει το ματς στα ίσια.

Από εδώ και ύστερα αρχίζει μια μεγάλη προσπάθεια των γηπεδούχων να φτάσουν στο γκολ της νίκης

αλλά 3 φορές που έφτασαν να απειλήσουν δεν τα κατάφεραν,

Και φτάνουμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Pekadu να παγώνει το γήπεδο με δικό του γκολ.

Δεν πρόλαβαν ούτε σέντρα να κάνουν οι γηπεδούχοι καθώς ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα.

MVP:του αγώνα ο Καραμπάσης των γηπεδούχων .

Αξιός Ανατολικού:Γεωργόπουλος,Μάνιος,Τσαπαρδάκης,Σαχίνης,Δίμτσης,Τανούρκας,Κελέσης,Δελάς,Ανδρεάδης,Τσιαβδάρης,ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ.

Ομόνοια Σταυρούπολης: Λεπίδης,Ζέβι,Αλμπάντης,Παπαδόπουλος,Κούτκας,Τσιμπέρας,Κοιμτζίδης,Χασίδης,Τσιότσης,Πετρίδης,Μελίδης.