Αξιός Ανατολικού-Αναγέννηση Χαλκηδόνας 4-1 (vid)

Αξιός Ανατολικού-Αναγέννηση Χαλκηδόνας 4-1 . Αξιός 4 Αστέρων σήμερα στο πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε στο Ανατολικό που φιλοξένησε την Αναγέννηση Χαλκηδόνας διεκδικήτρια του τίτλου στην κατηγορία.

Το παιχνίδι.

Στο ξεκίνημα τίποτα δεν έδειχνε ότι θα είχαμε αυτή την εξέλιξη στο παιχνίδι αφού και οι δυο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές με την μπάλα να πάει πάνω κάτω.
Ο Αξιός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με ένα θαυμάσιο γκολ του Τσιφλιτζή.
Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου και οι δυο αντίπαλοι προσπάθησαν για κάποιο γκολ χωρίς να το καταφέρουν.

Δεύτερο μέρος.
Πιο καλά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι και έφτασαν στην ισοφάριση με πολύ καλή ενέργεια του Τσαλώνη.
Πριν καταλάβουν όμως οι φιλοξενούμενοι τι γίνετε, ο Alex Kopaci πλασάρει τον Καρσίκη κάνοντας το 2-1.
Στα επόμενα λεπτά οι φιλοξενούμενοι ανεβάζουν ρυθμούς ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης αφήνοντας όμως απροστάτευτη την άμυνά τους.
Το γεγονός αυτό  εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι παίζοντας πολύ καλά την αντεπίθεση και δικαιώθηκαν.
Πρώτα με τον Ανδρεάδη και λίγο πριν την λήξη με τον Κιοσέ διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.