Αν και καλύτερος γνώρισε την ήττα ο Ολυμπιακός Κυμίνων

Σ ένα παιχνίδι που το χαρακτήρισαν οι λίγες τελικές προσπάθειες ο Ολυμπιακός Κυμίνων γνώρισε
την ήττα με 2-0 παρ ότι ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο διάστημα.

Οι Κυμινιώτες μπήκαν ορεξάτοι στο ματς και από τα πρώτα λεπτά πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού
|και απείλησαν με τον Μαραντίδη στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά τα σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Πουλίτσης.

Στο 33΄από εκτέλεση φάουλ η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαιμάκη.

Λίγα λεπτά αργότερα γίνεται το 1-0 με σουτ του Παπακωνσταντίνου που βρήκε εκτός θέσης τον Μπαιμάκη.

Στο 42΄ο Πάγκαλης απείλησε την ισοφάριση αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

1-0 ημίχρονο.
Και στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ελέγχει την ροή του αγώνα αλλά οι επιθετικοί του την κρίσιμη ώρα είτε χάνουν το κοντρόλ,είτε σουτάρουν χλιαρά.
Αντίθετα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι χάνουν κλασσική ευκαιρία για γκολ όταν το σουτ του Τσιμπιρτίμη απέκρουσε πάνω στην γραμμή ο Μεσιάρης.
Το τελευταίο 10λεπτο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν όλα για όλα και χάνουν δυο καλές ευκαιρίες με τον Κυριακίδη και Καμπέρι.
Στο τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς καθώς όλοι οι Κυμινιώτες ήταν στην επίθεση οι γηπεδούχοι κλειδώνουν την νίκη τους σε αντεπίθεση με τον Ιγνατίδη.
Ποσειδώνας Μηχανιώνας : Πουλίτσης, Gersi, Διαμαντόπουλος,Μάντζιος, Σιτσιάνης, Μαυρής, Τσιπιρτίμης (68′ Μπαλασάς), Simeonov (70’Φιλιππίδης), Ιγνατίδης, Μούστα (88′ Μακρής), Παπακωνσταντίνου (93′ Τσουκαλάς)

Ολυμπιακός Κυμίνων : Μπαϊμάκης, Κυριακίδης (91′ Σεΐζης),Πολιανίδης, Τσακίρης, Μεσιάρης, Αυγέρος, Poci (82′ Σουχασβίλι), Πάγκαλης,Μαρανίδης (68′ Kamberi), Τζίμας, Τρικαλινός (85′ Νερσεσιάν)