Αδίκησε τον εαυτό του ο Καμπανιακός

adikise-ton-eayto-tou-o-kampaniakos

Αδίκησε τον εαυτό του ο Καμπανιακός και γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα από τον
Μακεδονικό με 1-2.

Αναγνωριστικό παιχνίδι τα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Μακεδονικό να πετυχαίνει
γκολ στην πρώτη του επίθεση με τον Ζαφειράκη στο 05΄.

Ο Καμπανιακός προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ και ανεβάζει την απόδοσή του κλείνοντας
τους φιλοξενούμενους στο μισό γήπεδο.
Στο 18΄ο Τσουκάνης αποσωβεί την ισοφάρισει διώχνοντας πάνω από την γραμμή.
Ο Καμπανιακός πιέζει αλλά δεν βρίσκει την τελική καλή μπαλιά.
32΄ λάθος του Μανιού στο χώρου του κέντρου αντεπίθεση του Μακεδονικού και γκολ
με τον Τσιλιγγίρη 0-2.(Δεύτερη τελική για τους φιλοξενούμενους και δεύτερο γκολ).

Κεφαλιά από κοντά του Γιουγκούδη η μπάλα αουτ στο 42΄.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-2.

Και το δεύτερο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στον Καμπανιακό χάνοντας ευκαιρίες που
θα μπορούσαν να αλλάξουν το σκορ.
Και πάλι το ίδιο τροπάριο με τους γηπεδούχους να παίζουν σαν την γάτα με το ποντίκι
καθώς έχουν επικρατήσει ολοκληρωτικά στον αγωνιστικό χώρο αλλά να μην μπορούν
να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 68΄ κόκκινη κάρτα στο Χασάνογλου του Μακεδονικού (δεύτερη κίτρινη) σε φάουλ εκτός
περιοχής πάνω στον Σαρβανίδη.
Από την εκτέλεση του φάουλ (πέρασαν τουλάχιστον 4 λεπτά από τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται) που εκτέλεσαι ο Πόζογλου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με τον Γιουγκούδη
να δέχεται την μπάλα να σουτάρει δυνατά και αφού πρώτα βρήκε η μπάλα το οριζόντιο δοκάρι
πέρασε καθαρά την γραμμή τέρματος για να γίνει το 1-2 στο 72΄.

Σουτ του Καθάριου Ν. στο 78 η μπάλλα μόλις αουτ.
Κόκκινη κάρτα στο Πόζογλου στο 90΄ για διαμαρτυρία στον τέταρτο διαιτητή για τα 4 λεπτά καθυστερήσεων που έδειξε,και κίτρινη για τον ίδιο λόγο στον προπονητή του Καμπανιακού.
Χαρακτηριστικό της κυριαρχίας του Καμπανιακού σ αυτό το παιχνίδι τα 16 κόρνερ που
κέρδισε έναντι ενός των φιλοξενούμενων,και οι 16 τελικές των γηπεδούχων έναντι δυο των φιλοξενουμένων..

Λίγος ο Κος Φουστάνας για το παιχνίδι με πολλά λάθη αδίκησε τον εαυτό του.