Πεντάρα η Ομόνοια Σίνδου τον Σοχό

Με πεντάρα συνεχίζει η Ομόνοια Σίνδου τον Γολγοθά της Α1 ΕΠΣΜ,και με 2 στα 2 με τον Δημητριάδη
στον πάγκο της έφτασε στην τετράδα. Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά το ματς με τους
φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν και να πετυχαίνουν γκολ μόλις στο 9΄με τον Χατζηπαπαδόπουλο.

Οι πράσινοι πήραν μπρος και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου φτάνουν στην ανατροπή με 3-1 με σκόρερ πρώτα τον Μποχώνη

στο 16΄,τον Παντελίδη στο 26΄και τον Γιαννιώτη στο 37΄.

Και στο δεύτερο μέρος δεν μπήκαν καλά οι γηπεδούχοι και εδωσαν την ευκαιρία στον Εθνικό να πιέσει και να καταφέρει μάλιστα να φτάσει στο 3-3 με γκολ των Ρίτσκου και Ταχματζίδη. Στην νέα αυτή τροπή του παιχνιδιού οι Σινδιώτες μετά το 70΄ανέβασαν την απόδοσή τους και πέτυχαν άλλα δυο γκολ, πρώτα με τον  Παντελίδη στο 80′ και τον Καστανιώτη δυο λεπτά πριν το τέλος. Με την νίκη της αυτή η Ομόνοια Σίνδου μπήκε στην τετράδα έχοντας παιχνίδι περισσότερο όμως.

Ομόνοια Σίνδου: Μουρμούρας, Καραγκούνης (71’ Τσιαλμάς), Μποχώνης, Γαβανάς, Κασιτερίδης, Παναγιώτι, Παντελίδης (86’ Τζίμας), Χατζόπουλος, Αρουτίδης (86’ Καστανιώτης), Καρανδρέας (52’ Καρασαββίδης), Γιαννιώτης.
Εθνικός Σοχού: Μάλαμης, Αμπαζάι (32’ Ταχματζίδης), Ραφαηλίδης, Μπιντίνης, Κισκαμπάνης, Ρενάλντο, Ρίτσκος (83’ Βεζυρόπουλος), Καραμπατάκης- Κολέσης, Ανδριόπουλος, Αθανασιάδης, Χατζηπαπαδόπουλος (36’ Πεχλιβάνης).