Εθνικός Μαλγάρων-Καμπανιακός 1-2 (κύπελλο)

Εθνικός Μαλγάρων-Καμπανιακός 1-2

Τρίτη νίκη επί του Εθνικού Μαλγάρων ο Καμπανιακός μετά τα δυο φιλικά θυμίζω το 0-3 και 1-0 αυτή την φορά σε επίσημο παιχνίδι για το κύπελλο τις ΕΠΣΜ.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 43΄με ωραίο σουτ,αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός ανέβασε την απόδοσή του και φτάνει κοντά στην ισοφάριση
στο 49΄ όταν πολύ ωραίο σουτ του ΣΚΟΡΔΑ φεύγει ελάχιστα άουτ.

Στο 55΄ έχουμε την ισοφάριση για τον Καμπανιακό με τον Βάρδαλη με ωραίο σουτ.

Όσο κι αν προσπάθησαν οι δυο ομάδες να πάρουν την πρόκριση το αποτέλεσμα 1-1 έμεινε μέχρι το
τέλος του αγώνα και έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση.

Από στημένη φάση προήλθε το δεύτερο γκολ του Καμπανιακού όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ραγκαβίνας με κεφαλιά έκανε το τελικό 1-2.
Η πίεση που άσκησε ο Εθνικός στα τελευταία λεπτά δεν καρποφόρησε και έτσι ο Καμπανιακός περνάει στην επομένη φάση του κυπέλλου.