Μακεδονικός Φούφα-Καμπανιακός 2-3

Μακεδονικός Φούφα-Καμπανιακός 2-3. Παίζοντας μεγάλη μπάλα ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο ο Καμπανιακός έφτασε στην νίκη με 2-3
μέσα στην Πτολεμαΐδα επί του Μακεδονικού Φούφα.

Το ξεκίνημα του αγώνα βρίσκει τους κόκκινους τις Χαλάστρας να κυριαρχούν σ όλο το γήπεδο
και να ανοίγουν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Ρακαβίνα(ανατροπή του Μπάλιου).

Στο 36΄ο Φουρτζίου πετυχαίνει το δεύτερο του Καμπανιακού
Το 0-3 γίνεται στο 52΄με αυτογκόλ των γηπεδούχων.

Από στημένη φάση οι γηπεδούχοι μειώνουν σε 1-3 και λίγο αργότερο από ανύπαρκτο πέναλτι καθώς η φάση ξεκίνησε από καθαρό οφσάιντ οι γηπεδούχοι μπαίνουν για το καλά στο παιχνίδι,
Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Μακεδονικός πίεσε για να φτάσει στην ισοφάριση χωρίς να τα καταφέρει.

Δεύτερη κίτρινη στον αρχηγό του Καμπανιακού Ρακαβίνα και αποβολή(εσκεμμένη)
Πολύ καλός ο Καμπανιακός στο πρώτο ημίχρονο χάλασε την χημεία η αναγκαστική αλλαγή του Κασαπίδη στο ημίχρονο.

Πρώτη νίκη του Δ.Γεωργακόπουλου σαν πρώτος προπονητής και μάλιστα σε εκτός έδρας παιχνίδι.
Τελευταία αγωνιστική ο Καμπανιακός υποδέχεται την Καβάλα στην Χαλάστρα.
ΜακεδονικόςΔημητριάδη,Κοπατσάρη, Τζουβάρας(65’ Πιρίτζαους), Τακίδη, Σιδηρόπουλο, Δούφα (50’ Ζιώγα),Φωτιάδη, Τσόμπο, Τσικόπουλο (60’ Τσώτσο), Παπουτσίδη, Ρωμαίο
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Κασαπίδης (68’ Στεφανίδης), Αριζάνης(85’ Λεφίδης), Πανούσης, Ρακαβίνας, Μπέτσκα, Νικολόπουλος, Φουρτζίου, Τσιότσκας(70’ Ντάρτζαλης), Ασλαμπάλογλου, Μπάλιος.