Νίκη ανόδου για τον Θερμαϊκό Θέρμης 1-0 τον Καμπανιακό(vid)

Πιο τυχερός ο Θερμαϊκός Θέρμης πήρε το εισιτήριο για την Γ Εθνική κερδίζοντας 1-0 τον Καμπανιακό
στον τελικό των play off της Α1 ΕΠΣΜ γήπεδό του.

Φάσεις πρώτου ημιχρόνου: 10΄ κόρνερ από δεξιά για τον Θερμαϊκό πιο ψηλά απ όλους ο Τρόκας πιάνει την κεφαλιά πάνω από τα δοκάρια του Μπόικου. 27΄ πρώτη επίσκεψη του Καμπανιακού στην αντίπαλη εστία ο Σαββαίδης βρίσκει σε καλή θέση τον Πότσι ο οποίος σουτάρει η μπάλα λίγο άουτ.
40΄δοκάρι για τους γηπεδούχους, όταν σε σέντρα από δεξιά ο Χριστοδουλίδης σε προσπάθεια να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του.

45΄τελευταία καλή φάση του ημιχρόνου όταν ο Κράβαρης βρέθηκε μέσα στην περιοχή το σουτ που εξαπέλυσε πέρασε άουτ. 3 τελικές προσπάθειες για τους γηπεδούχους,1 τελική για τους
φιλοξενούμενους οι οποίοι είχαν υπέρ τους την κατοχή με 53%.

Φάσεις δευτέρου ημιχρόνου:

52΄ωραία κίνηση του Βασαίτη που μπαίνει απ αριστερά μέσα στην περιοχή το γύρισμα του όμως
δεν ήταν το ιδανικά με αποτέλεσμα να διώξουν οι αμυντικοί. 8΄η καλύτερη ευκαιρία για τον
Καμπανιακό όταν ο Ξανθόπουλος εκτέλεσε κόρνερ απ τ αριστερά η μπάλα έφτασε στον Πότσι
στο ύψος της μικρής περιοχής το σουτ του όμως πέρασε πάνω από το δοκάρι.

Στο 89΄δεύτερη κίτρινη στον Σαββαίδη και αποβολή του παίκτη του Καμπανιακού. Όλα έδειχναν
ότι το παιχνίδι θα τελειώσει 0-0 αλλά στο 91΄ ο Μπικιάρης σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων η
πρώτη στο δεύτερο μέρος βρέθηκε πλάγια απέναντι στον Μπόικο τον οποίο πλασάρει και
διαμορφώνει το τελικό 1-0.
Ο Θερμαϊκός Θέρμης στην Γ Εθνική.
Θερμαϊκός Θέρμης:Παναγιωτίδης,Κοσμίδης,Ράτζα,Κολώνης,Φάκκασ,Τρόκας,Αχαλινόπουλος Λ,Στεφανίδης,Αχαλινόπουλος Γ,Κουτσικοβαγγέλης,Κράβαρης

.
Καμπανιακός:Μπόικος,Παπάζογλου,Αλμπάνης,Χριστοδουλίδης,Σιτσιάνης,Βασαίτης,Χατζηβασιλείου,