Μαγικός Καμπανιακός 4-0 τον Ιωνικό vid

Καμπανιακός-Ιωνικός 4-0

Μαγικός Καμπανιακός 4-0 τον Ιωνικό πρώτο του παιχνίδι για τα play off της Α1 ΕΠΣΜ.

Παρά της άσχημες καιρικές συνθήκες των τελευταίων ημερών η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου
στο γήπεδο του Καμπανιακού ήταν εξαιρετική με τους ποδοσφαιριστές πραγματικά να το απολαμβάνουν.

Άσχημη εντύπωση πάντως και θα πρέπει να το τονίσουμε η μικρή προσέλευση των Χαλαστρινών φιλάθλων
στο γήπεδο σε μια χρονιά που ομολογουμένως η ομάδα της Χαλάστρας παίζει καταπληκτικό ποδόσφαιρο
και είναι το πρώτο φαβορί για την άνοδο στην Γ Εθνική.

Το παιχνίδι.

Για άλλη μια φορά κυριαρχικό ποδόσφαιρο από τους γηπεδούχους απέναντι στην δεύτερη καλύτερη
ομάδα του ομίλου.

Στο 22΄ο Καρατζάογλου σεντράρει η μπάλα φτάνει μέσω του Ξανθόπουλου στον ALEX KOPACI
και με σουτ από το σημείο του πέναλτι 1-0 για τους γηπεδούχους.
Στο 32΄ ο ΚΑΡΑΤΖΑΟΓΛΟΥ με σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία
του Τσοτολίδη για να γίνει το 2-0.
Τέλος ημιχρόνου.

Με τρεις αλλαγές ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι και αιφνιδίασαν στα πρώτα λεπτά
τους γηπεδούχους χωρίς όμως να απειλήσουν την εστία του Κελετζή.
Μετά το 55΄ η τάξη αποκαταστάθηκε και οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τα ηνία του αγώνα.

Στο 68΄ εκπληκτική-Μαγική ενέργεια του ALEX KOPACI δίνει έτοιμο γκολ στον επερχόμενο Προσκυνητόπουλο που από κοντά κάνει το 3-0.

Όλα έχουν κριθεί

Στο 80΄ο νεαρός Γιαννακάκης με ωραία μπαλιά βγάζει τον Ξανθόπουλο τετ α τετ απέναντι στον Τσοτολίδη
και ο επιθετικός του Καμπανιακού σαν στην προπόνηση κάνει το τελικό 4-0.

Το παιχνίδι τελειώνει μ ένα σουτ κεραυνό του Δάλλα με την μπάλα να βρίσκει το δεξιό κάθετο δοκάρι
να βγαίνει αουτ.

Δίκαιη πέρα για πέρα η σημερινή νίκη των κόκκινων απέναντι σ έναν ισχυρό αντίπαλο.

Καμπανιακός:Κελετζής,Προσκυνητόπουλος,Τάνγκου,Ρακαβίνας,Χριστοδουλίσης,Παπάζογλου,Ξανθόπουλος,