ΠΟ Μαλακοπής-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-2(vid)

ΠΟ Μαλακοπής-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-2. Μπορεί να προηγήθηκε δυο φορές ο Ολυμπιακός Κυμίνων δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο μέσα
στην Μαλακοπή σ ένα παιχνίδι ανοιχτό που είδαν λίγοι φίλαθλοι.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 12΄  με τον Ακη Μεσιάρη για να φτάσουν στο 1-1 οι γηπεδούχοι
με εκτέλεση πέναλτι του Πηρουνάκη στο 24΄.

Έτσι τελείωσε το ημίχρονο με της δυο ομάδες να έχουν διάθεση για καλό ποδόσφαιρο.

Πάλι μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός με τον Πότσι όταν  εκμεταλλεύτηκε αδράνεια των αμυντικών και από κοντά έκανε το 1-2 στο 70΄.

Το γκολ αυτό δεν ήταν αρκετό για τους Κυμινιώτες για να πάρουν το τρίποντο καθώς οι γηπεδούχοι δέκα λεπτά
πριν το τέλος φέρνουν το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Καλλιάκη.

Στα τελευταία λεπτά προσπάθησαν για το γκολ της νίκης αλλά δεν ήρθε για καμιά ομάδα.
ΠΟ Μαλακοπής : Κωφός, Μούχαλης, Τάγκου, Σιδέρης,Πηρουνάκης, Παναγιωτίδης, Πασπαλάς, Κουστράβας, Κωνσταντίνου, Χατζής,Αναστασιάδης Αγωνίστηκαν  Φεντάνης,Ζαραγκούλιας,  Καλλιάκης,Μουρατίδης
Ολυμπιακός Κυμίνων: Μπαϊμάκης, Κυριακίδης, Πολιανίδης,Τσακίρης, Μεσιάρης, Αυγέρος, Σουχασβίλι, Ρόκι, Μαραντίδης, Τζίμας, Τρικαλινός