Όσα δεν έδειξαν οι κάμερες στα Κύμινα.Πρώτη ανάρτηση για την φετινή σαιζόν με τίτλο

!!Όσα δεν έδειξαν οι κάμερες!!γιατί και λίγο κους-κους κάνει καλό στα νεύρα λέει ο γιατρός.
Από αρκετά νωρίς οι γνωστοί ποδοσφαιρόφιλοι των Κυμίνων στον χώρο μπροστά στα ανακαινισμένα
αποδυτήρια εγκαινίασαν τα καινούργια τραπεζοκαθίσματα  προσφορά του Προέδρου.

Πρώτοι για το καθιερωμένο ζέσταμα βγήκαν οι γηπεδούχοι για να ακολουθήσουν λίγα λεπτά αργότερα και οι φιλοξενούμενοι. Σε ημιτελή κατάσταση τα νέα δημοσιογραφικά του γηπέδου των Κυμίνων υπήρξε διαβεβαίωση
για σύντομη ολοκλήρωσή τους.

Σε άψογη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος χάριν στην φροντίδα του Κου Δάμιαλη. Άνοιξαν οι ομπρέλες λίγο πριν την έναρξη αφού άρχισε να βρέχει,ευτυχώς δεν κράτησε πολύ.

Μουρμούρα από 2-3 μεγάλους σε ηλικία οπαδούς του Εδεσσαϊκού για την εμφάνιση της ομάδος από τα πρώτα κιόλας λεπτά(καθίστε σπίτια σας βρε παππούδες φτάνει).

Πολύ ήρεμος καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ο Γιώργος Νασιόπουλος έδινε εντολές στους παίκτες του,
το ίδιο και από την πλευρά του ο Ηλίας Σαπάνης.

Καλύτερος των Κυμίνων ο Χρήστος Καράμπελας και ο Ταουσιάνης από τους φιλοξενούμενους.
Δεν απέφυγε τα λαθάκια ο διαιτητής της συνάντησης,γενικά τα πήγε καλά.
Πανηγύρισαν το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι,ήταν ο πρώτος βαθμός στον Γολγοθά που ακολουθεί.
Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι φανερά στεναχωρημένοι αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο.

Πηγαδάκι μεγάλης διάρκειας μετά το τέλος του αγώνα με πρωταγωνιστές τον Πέτρο Πασσαλή,Ηλία Σαπάνη
και τον Γ ενικό αρχηγό του Εδεσσαικού,αιτία που καθυστέρησε η συνέντευξη τύπου στον καινούργιο ωραίο
χώρου που ετοίμασαν οι άνθρωποι του Ολυμπιακού.
Μια ξαφνική διακοπή της ύδρευσης έκανε τους ανθρώπους του γηπέδου να τρέχουν αφού οι ποδοσφαιριστές έμειναν με της σαπουνάδες.
Παρά τον άσχημο καιρό περίπου 350 φίλοι του ποδοσφαίρου παρακολούθησαν το ματς.
Ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδος του ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο Γιώργος Νασιόπουλος που είχε την ευκαιρία να συναντήσει και αρκετούς παλιούς γνώριμους από την Έδεσσα.