Όλα στο μηδέν στο ντέρμπι του Δήμου Δέλτα(vid)

Όλα στο μηδέν στο ντέρμπι του Δήμου Δέλτα

Όλα στο μηδέν στο ντέρμπι του Δήμου Δέλτα.Σ ένα παιχνίδι που οι δυο αντίπαλοι πρόσεχαν περισσότερο να μην δεχθούν γκολ Ομόνοια Σίνδου και Καμπανιακός αναδείχθηκαν 0-0.
Στο πρώτο ημίχρονο και ιδιαίτερα στο πρώτο 30λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι δημιούργησαν 3 τελικές προσπάθειες με τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν το ματς και να απειλούν σε μια φάση στο 35΄.
Ένα φοβερό σουτ του Φιγκούρι 2-3 κάτω από το κέντρο τράνταξε την συμβολή των δοκών του Μπόικου.
0-0 το ημίχρονο με τον Καμπανιακό να ξεκινά καλύτερα το δεύτερο μέρος και νωρίς νωρίς στο 48΄σουτ του Ξανθόπουλο λίγο άουτ.
Μπορεί η ομάδα της Χαλάστρας να έλεγχε τον ρυθμό αλλά ουσιαστικά δεν απείλησε μέχρι την λήξη του αγώνα.
Τελικά το 0-0 φαίνεται να αφήνει και τους δυο αντιπάλους ευχαριστημένους.
Ομόνοια Σίνδου:Μουρμούρας,Γαβανάς,ΜΠΟΧΩΝΗΣ,Φιγκούρι,Κασιτερίδης,Παναγιώτη,Καραγκούνης,Χατζόπουλος,ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ,ΤΖΗΜΑΣ,Καρανδρέας.
Τσιάλας,Γιαννιώτης,Ταταρίδης και Πετράκης ήταν οι αλλαγές του Τσάρτσαλη.
Καμπανιακός:Μπόικος,Χατζηαποστόλου,Αλμπάνης,ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ,Σιτσιάνης,Βασαίτης,ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,Σαββαίδης,ΠΟΤΣΙ,Κουντουράς,Ξανθόπουλος.
Πολύζος,Παπάζης και Παπαδόπουλος οι αλλαγές του Καμπανιακού.