Σε καλό φεγγάρι η Αγκαθιά 3-0 την Τρίγλια

Συνεχίζει της καλές εμφανίσεις της η Νίκη Αγκαθιάς και σήμερα μετέτρεψε το ντέρμπι κορυφής σε περίπατο κερδίζοντας τον ΠΟ Τρίγλιας με 3-0. Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού
σιγή για τον άτυχο ποδοσφαιριστή Χρήστο Πετρίδη.

Στα αγωνιστικά οι γηπεδούχοι στο 23΄εκτελεί φάουλ ο Χατζόπουλος και ο Ρογγότης με κεφαλιά κάνει
το 1-0. Στο 42΄λάθος στην άμυνα της Τρίλιας  εκμεταλλεύεται ο Προβατίδης και 2-0.Έτσι τελείωσε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη μπροστά στο φάσμα της ήττας οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και πίεσαν
τους γηπεδούχους με μόνο κέρδος όμως ένα δοκάρι στο 56′ με τον Ντούγκα.
Το ματς ουσιαστικά τελείωσε στο 63΄ όταν ο Μούδιος δίνει πάσα πάρε βάλε στον Σούκια και με ωραίο πλασέ του τελευταίου κλείνει το σκορ στο 3-0.Αποβολή στο 90′ για τους γηπεδούχους ο Ζαρογιάννης (δεύτερη κίτρινη).
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Τόλιος, Κίτσας Ελ. (90’ Πατσιαβούρας), Λιόλιος, Ρογγότης (85’ Γιαννόπουλος), Ζαρογιάννης, Κασαπίδης, Τριανταφυλλίδης, Μούδιος, Χατζόπουλος (73’ Πέτκος), Προβατίδης (60’ Σούκιας), Γκελοσάνι.
Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Ευθυμιάδης, Προκοπίου (46’ Σγοιυρής), Μπέσσας, Μενεγκάλι, Καρατζάογλου (65’ Μουτζίκος), Σουάνης (65’ Πάλλας), Σαρβανίδης, Σταυρόπουλος (77’ Κεχαγιάς), Ντούνγκα, Λιόνης.