Ποσειδών Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0

Ποσειδών Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0. Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Κυμίνων στην Καλαμαριά με αντίπαλο τον Ποσειδώνα και έχασε με 1-0.
Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ αλλά το σουτ του Σκόρδα βρήκε το
οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ποσειδώνα.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 65′ οι δυο ομάδες προσπαθούσαν να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού,χωρίς ωστόσο να μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ.

Στο 65΄ο Γιάννης Τσάρτσαλης βάζει στο παιχνίδι τον Σιούνη και τον Τζίμα στις θέσεις των Γεκενίδη και Καλπακίδη ποντάροντας στην εμπειρία  για να κλέψει το τρίποντο αλλά στο 72΄ ο Παπαδόπουλος των γηπεδούχων σούταρε ο Δαλκίδης απέκρουσε και ο επερχόμενος Φελικίδης στέλνει την μπάλα στα
δίχτυα του Δαλκίδη .

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του αγώνα και ο Ποσειδώνας παίρνει το τρίποντο.

Πoσειδών Καλαμαριάς: Ιβανούδης, Μαζουλουκτσής, Βασιλειάδης, Τσάπο, Βαρυπάτης, Γιαννιτόπουλος, Κανούλας (72′ Γιάζμπεκ), Δεδούσης, Δάπης Φελικίδης Παπαδόπουλος, Μανδαρής (89’ Τονουσίδης)
Ολυμπιακός Κυμίνων: Δαλκίδης, Γεκενίδης (65’ Σιούνης), Τσιβούλας, Τσακίρης, Βεργίδης (76’ Κοσμίδης), Καμπουρίδης, Μπαξεβάνης, Αυγέρος, Βερνής, Σκόρδας, Καλπακίδης (65’ Τζίμας).