Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Ομόνοια Σίνδου 2-1(vid)

Ποσειδώνας-Ομόνοια Σίνδου 2-1

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Ομόνοια Σίνδου 2-1(vid).Έκλεψαν τον βαθμό της ισοπαλίας από την
Ομόνοια στο πρώτο φετινό παιχνίδι στην Α1 με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.
Στο πρώτο μέρος και οι δυο αντίπαλοι προσπαθούσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους με την Ομόνοια να έχει στο πρώτο κιόλας λεπτό μεγάλη ευκαιρία όταν ύστερα από έναν κεραυνό του Μποχώνη η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι.

Στείρο 0-0 το πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμό στο δεύτερο και να πιέζουν τους Σινδιώτες.
Στο 55΄γίνεται το 1-0 με τον Δούκα για τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα η Ομόνοια φτάνει στην ισοφάριση με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποχώνη.

Στο 85΄γίνεται η φάση που στιγμάτισε το ματς.
Από μια βαθιά μπαλιά ο Ξανθόπουλος βγαίνει απέναντι από τον Ματζίρη,ο γκολκίπερ της Ομόνοιας προλαβαίνει και αποκρούει την μπάλα και στην συνέχεια ο επιθετικός των γηπεδούχων πέφτει πάνω στον Ματζίρη.

ΠΕΝΑΛΤΙ λέει ο Κος Βανδουλάκης μέσα σε διαμαρτυρίες των παικτών της Ομόνοιας Σίνδου.,
Εκτελεί ο Ξανθόπουλος διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Ποσειδώνας Μηχανιώνας: Σταυρίδης, Τσεμεκίδης, Διαμαντόπουλος, Μπιμπισίδης. Μάτζιος, Μαυρής, Ξανθόπουλος, Χαλκιάς, Μίλκας, Δούκας, Ξανθόπουλος, Παπακωνσταντίνου
Ομόνοια Σίνδου: Ματζίρης, Καραγκούνης, Μποχώνης, Δουζδαμπάνης Μ., Κασιτερίδης, Παναγιώτη Αλέξης, Παντελίδης, Χατζόπουλος, Νικολλάρα, Γιαννιώτης, Καρανδρέας
Επαιξαν: Τσαλμάς, Γαβανάς, Δουσδαμπάνης .