Πιερικός-Καμπανιακός 2-1(vid)

Πιερικός-Καμπανιακός 2-1

Πιερικός-Καμπανιακός 2-1. Άτυχος ο Καμπανιακός στο παιχνίδι στην Κατερίνη με αντίπαλο τον Πιερικό γνώρισε την ήττα με 2-1.
Στο πρώτο μέρος η κυριαρχία των Χαλαστρινών τους έφερε σε θέση ισχύος και μ ένα γκολ
του Μπάλιου πήραν το προβάδισμα στο 18΄.

Μ αυτό το γκολ πήγαν οι δυο ομάδες στ αποδυτήρια.
Στο 60΄ο Πιερικός ισοφαρίζει με τον Κουτρουμπή και δυο λεπτά αργότερα σε σέντρα μέσα στην περιοχή του Μπόικου ο Καταρτζής με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι διπλασιάζει τα γκολ για τον Πιερικό.
Ο Καμπανιακός στα τελευταία λεπτά πίεσε έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Μπάλιο αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Πιερικός:Παπατολίκας,Λαζαρίδης( 15΄Καραγκούνης),Καταρτζής,Τουλκουρίδης,Τουλίκας,Καρτσαμπάς(55΄Κραγιόπουλος),Κατσιαμίττας,
Κτιστόπουλος,Κουτρουμπής,Παπαδόπουλος,Σαμανίδης.

Καμπανιακός:Μπόικος,Χουζούρης,Αλμπάνης,Πανούσης,Ρακαβίνας,Βασαίτης,Χ΄ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,