Πεντάρα της ΑΕ Ευόσμου επί του Μαραθώνα

Παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, οι παίκτες της ΑΕ Ευόσμου κατάφεραν και έκαναν εύκολο το απόγευμα τους πετυχαίνοντας γρήγορα την ισοφάριση και μετέπειτα τα τέσσερα γκολ που ανέβασαν τον πήχη του σκορ.

Μόλις στο 10’ ο Κέλο με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1. Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει και 9’ αργότερα ο Φιλιππίδης με ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφερε το ματς στα ίσα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Καρανδρέα. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 1-1. Μερικά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ζλατίντσης έπειτα από μια ωραία μεταβίβαση του Καλανίδη έκανε την ανατροπή και το 2-1. Δευτερόλεπτα μετά ο Αποστολίδης δοκίμασε ένα πολύ καλό σουτ που κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα. Ο Λαφτσίδης με την σειρά του στο 73’ με ένα δυνατό σουτ πέτυχε το 3-1 και μόλις 1’ μετά ο Τασουλίδης με ένα ωραίο σουτ ανέβασε τον πήχη στο 4-1. Το 5-1 πέτυχε ξανά ο Ζλατίντσης στο 77’ και μερικά λεπτά μετά ο Βλάχος διαμόρφωσε το 5-2.

Σκόρερ:Κέλο (10΄), Φιλιππίδης (19’), Ζλατίντσης (65’/ 77’), Λαφτσίδης (73’), Τασουλίδης (74’), Βλάχος (83’)