ΠΑΟ Κουφαλίων-Βέροια 2-2(vid)

ΠΑΟ Κουφαλίων-Βέροια 2-2

ΠΑΟ Κουφαλίων-Βέροια 2-2. Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα ο ΠΑΟ Κουφαλίων έκανε ονειρικό
ξεκίνημα στο εντός έδρας παιχνίδι με την Βέροια.

Με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Λιόντας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 17΄.
Με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο φτάσαμε στην λήξη του ημιχρόνου
με το 1-0 υπέρ του ΠΑΟ Κουφαλίων.

Ονειρικό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος αφού ύστερα από εκτέλεση φάουλ ο Ανδρέου με το κεφάλι διπλασιάζει
τα τέρματα των γηπεδούχων 52΄.

Από εκεί και ύστερα αναλαμβάνει ο Τσικόπουλος ο οποίος παρασέρνει την ομάδα του σε επιθετικό μονόλογο

Στο 72΄γίνετε το 2-1 με τον Μυλωνά,και στο 81΄ο Τσικόπουλος κάνει το τελικό 2-2.

Μαρτυρικά για τους γηπεδούχους τα τελευταία λεπτά καθώς η Βέροια ανέβασε ρυθμό και απείλησε πρώτα
με τον Κανούλα σουτ από δυο μέτρα στο δοκάρι 85΄και δυο λεπτά αργότερα μοναδική ευκαιρία με τον Μυλωνά
να πετύχει την ανατροπή.

Πέναλτι ζήτησαν οι γηπεδούχοι στην τελευταία φάση του παιχνιδιού σε ανατροπή του Υψηλού.