Παλικαρίσια εκτός έδρας νίκη του Καμπανιακού στον Εύοσμο με 1-2

Παλικαρίσια εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Καμπανιακός αγωνιζόμενος σ ένα ακατάλληλο για
ποδόσφαιρο γήπεδο όπως είναι αυτό του Ευόσμου απέναντι σε μια ομάδα που καιγόταν για
βαθμούς την ΑΕ Ευόσμου. Στο 26′ ο Βασαίτης άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Χαλάστρας,έτσι τελείωσε το ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν γκολ με τον Ρενάτο και δίνουν άλλο ενδιαφέρον στο ματς 46΄. Στο 70′ ο Αλπάνης βάζει σέντρα από τ αριστερά και ο ΠΟΤΣΙ πετυχαίνει ένα καταπληκτικό γκολ δίνοντας ουσιαστικά την νίκη στην ομάδα του.
Τεράστια ευκαιρία για το 1-3 λίγα λεπτά αργότερα όταν ο Χατζηβασιλειάδης πέρασε όλη την άμυνα της ΑΕ Ευόσμου βρέθηκε απέναντι στον Αβραμίδη πλάσαρε αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων δεν επέτρεψε να σημειωθεί ένα από τα ωραιότερα γκολ.
Το τέλος του παιχνιδιού βρίσκει τους Χαλαστρινούς με το τρίποντο στις βαλίτσες τους.
Ε Ευόσμου:Αβραμίδης,Σαμπιασβίλι Λ,Νικολαίδης,Πολυκάρπωφ,Χατζηκυριακίδης,Λάμι,Μπουλαλάς,Σαμπιασβίλι Γ,Λαφτσίδης Μ,Καρανικόλας,Ντόκου. Καμπανιακός:Μπόικος,Παπάζογλου,Αλμπάνης,ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ,Σιτσιάνης,ΒΑΣΑΙΤΗΣ,Χ”ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,Σαββαίδης,ΠΟΤΣΙ,Ιορδανίδης,Ξανθόπουλος.