Ολυμπιακός Κυμίνων-Φοίνικας Πολίχνης 4-2 vid

Ολυμπιακός Κυμίνων-Φοίνικας Πολίχνης 4-2

Ολυμπιακός Κυμίνων-Φοίνικας Πολίχνης 4-2 vid. Πλούσιο θέαμα καλό ποδόσφαιρο με πολλές τελικές από την πλευρά των γηπεδούχων και νίκη με το φτωχό 4-2 για τους γηπεδούχους αν λάβουμε υπ όψιν ότι ο Ολυμπιακός είχε την κυριαρχία σ ολόκληρο το παιχνίδι θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ αν ήταν πιο προσεκτικοί οι παίκτες του στην τελική προσπάθεια.

Κόντρα στην ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην πρώτη τους επίθεση στα καρέ του Μπαιμάκη με αυτογκόλ του Θεοδωρίδη.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε το επιθετικό τέμπο και φτάνει στην ισοφάριση με σουτ του Σταυρόπουλου.

1-1 το ημίχρονο.

Και στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος,πήρε κεφάλι στο σκορ με σουτ του Κυριακίδη και 2-1.

Από κοντά με κεφαλιά ο νεοεισερχόμενος Δήμου κάνει το 3-1.
Από εδώ αρχίζει το 10΄της τρέλας.

Με εκτέλεση φάουλ από την γραμμή της περιοχής στο 84΄ο Καμενίδης κάνει το 3-2 και στο επόμενο λεπτό ο Φοίνικας κερδίζει πέναλτι σε χέρι εντός περιοχής.

Ο Δάλλας εκτελεί αλλά ο Μπαιμάκης του λέει όχι αποκρούοντας το πέναλτι.

Στο 92΄ο Νικολαίδης μόνος απέναντι στον Μπαντή πλασάρει για το τελικό 4-2.

Δίκαιο πέρα για πέρα το αποτέλεσμα που θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο υπέρ των γηπεδούχων.