Ολυμπιακός Κυμίνων-ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0(vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0. Μια από τα ίδια ο Ολυμπιακός Κυμίνων στο εντός έδρας παιχνίδι
με τον ΠΑΟ Κουφαλίων έμεινε στο στείρο 0-0.

Για άλλη μια φορά η ομάδα του Νασιόπουλου δημιούργησε ευκαιρίες αλλά γκολ για 4ο εντός έδρας παιχνίδι δεν είδαμε.
Το παιχνίδι δεν άφησε ικανοποιημένους τους αρκετούς φιλάθλους που το παρακολούθησαν με τους γηπεδούχους όμως να είναι καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά όταν ερχόταν η στιγμή να στείλουν την μπάλα
στα δίχτυα,εκεί έδειξαν για άλλη μια φορά την μεγάλη τους αδυναμία.
0-0 τελείωσε το ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να θέλουν να βγουν στην αντεπίθεση βάζοντας και τον Υψηλό από της αρχές του δευτέρου ημιχρόνου αλλά η εικόνα τους δεν άλλαξε.

Καθαρή περίπτωση πέναλτι κατά την άποψή μας αρνήθηκε ο Σερραίος διαιτητής σε καθαρή ανατροπή μπροστά
στα μάτια του μέσα στην περιοχή του Μαραντίδη.
Δυο φορές απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με μακρινά σουτ του Χατζή. Η μεγαλύτερη όμως ευκαιρία για τους Κυμινιώτες χάθηκε στο 88΄ όταν ο Τσακίρης μόνος αμαρκάριστος ύστερα από εκτέλεση κόρνερ αδυνατεί
να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από 2 μέτρα(άουτ).

Το τελικό 0-0 σίγουρα δεν βολεύει καμία από της δυο ομάδες που θα πρέπει να αναζητήσουν περισσότερους βαθμούς σε εκτός έδρας παιχνίδια.

Πολύ μέτριος ο διαιτητής της συνάντησης.

Ολυμπιακός Κυμίνων:Μπαιμάκης,Τοπαλίδης,Πολιανίδης,Τσακίρης,Μεσιάρης,Αυγέρος,Αμανατίδης,Ρακαβίνας,Θεοδωρίδης,ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ,Μαραντίδης.

ΠΑΟ Κουφαλίων:Κασαπίδης,Μπάλιος,ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ,Κουτσίδης,Ανδρέου,Λιόντας,Γιαννουπλάκης,Γολιδόπουλος,Ατζαμιδάκης,ΧΑΤΖΗΣ,Παπαοικονόμου.