Ολυμπιακός Κυμίνων-Αρης Παλαιοχωρίου 0-1(vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Αρης Παλαιοχωρίου 0-1

Ολυμπιακός Κυμίνων-Αρης Παλαιοχωρίου 0-1. Απαγορεύεται για καρδιακούς το παιχνίδι του Ολυμπιακού Κυμίνων με τον Αρη Παλαιοχωρίου που έγινε σήμερα στα Κύμινα.

Ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο πέμπτο λεπτό το καθυστερήσεων με τον Αρη να παίρνει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο και ταυτόχρονα την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στα πρώτα λεπτά της συνάντησης οι φιλοξενούμενοι κυκλοφορούσαν καλύτερα την μπάλα έφτασαν μπροστά στην εστία του Μπαιμάκη χωρίς να απειλήσουν ουσιαστικά.

Σ όλο το πρώτο μέρος η μια ομάδα φρόντιζε να εξουδετερώσει την άλλη  χωρίς μεγάλες φάσεις εκτός την ευκαιρία που είχαν οι γηπεδούχοι στο τελευταίο λεπτό του ημίχρονο με τον Θεοδωρίδη το σουτ του οποίου από καλή θέση έφυγε άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο

όμως είχε συγκινήσεις, χαμένες ευκαιρίες(πιο κλασσικές του Ολυμπιακού)και φυσικά το γκολ με τον Μάνιο στο 95΄.

Δυο χαμένα τετ α τετ από την πλευρά των γηπεδούχων με τον Μαραντίδη και τον Αυγέρο ευκαιρίες
που θα μπορούσαν να αλλάξουν το αποτέλεσμα.
Μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 85΄από τον Αρη με τον Μπαιμάκη να αποκρούει δυο φορές.
Περισσότερα στο video που ακολουθεί.
Ολυμπιακός Κυμίνων:Μπαιμάκης,Τοπαλίδης(60΄Νεσερσιάν),Πολιανίδης,Μεσιάρης,Τσακίρης,Αυγέρος,Αμανατίδης
(65΄Τρικαλινός)Ρακαβίνας,Θεοδωρίδης,Καράμπελας,Μαραντίδης(70΄Κυριακίδης).
Αρης Παλαιοχωρίου:Βασιλειάδης,Τσιντογιάννης,Καραμπάς,Ταίρης,Αποστολάς,Μπάμπουρας(60΄Δημητρακόπουλος),
Κεφαλάς(80΄Στόικος),Σκέμπι(86΄Μάνιος),Ιγνατίδης(83 Άλωπούδης)Κωτάκης,Σιμόνι.