Μπάσκετ Μ.Αλεξ.Ηλιούπολης-Πύργος Χαλάστρας 69-67

Πύργος Χαλάστρας

Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 10 πόντους στο ημίχρονο με τον Λυπηρίδη να σημειώνει 4 τρίποντα.

Ο Πύργος απάντησε στο 3ο με σερί 10-24 και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σιούνη που σημείωσε 14 πόντους με 2 τρίποντα και πήρε κεφάλι στο σκορ με 53-57.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα παιχνίδι πήγε πόντο πόντο με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη με τον Λυπηρίδη να παίζει μόνος του σημειώνοντας τους 15 από τους 16 πόντους της ομάδας.

Ο Πύργος είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο τέλος, όμως το τρίποντο του Γρουμπουσιάνη στην εκπνοή δεν βρήκε στόχο.

Τα δεκάλεπτα 13-13,43-33,53-57,69-67.

Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης:(Κολογοσίδης)ΛΥΠΗΡΙΔΗΣ 27(6),Λαμπρινάκος 4,Τσακαλαίδης 15(2),Αηδονίδης 3(1),Παράσχος 2,Πούλιος 2,Κεχαγιάς 4,Μαλγαρινός 3,Αδάμ 9.

Πύργος Χαλάστρας:(Κωνσταντινίδης)ΣΙΟΥΝΗΣ 22(2),ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 16(2),Μπατσιόλας 3(1),Γρουμπουσιάνης 3(1),Παπανικολάου,Δούπας,Καλογρηάς 4,Πουμπουρίδης 1,Μίκρας 4,Γκιόνι,Βουδούρης,Κουιμτζής 14.