Καμπανιακός-Ομόνοια Σταυρούπολης 4-2 vid

Καμπανιακός-Ομόνοια Σταυρούπολης 4-2

Στον πρώτο ημιτελικό για τον θεσμό του Κυπέλλου ερασιτεχνών ο Καμπανιακός υποδέχθηκε την Ομόνοια Σταυρούπολης
ομάδα που αγωνίζεται στην Β΄κατηγορία της ΕΠΣΜ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και στο 7΄πήραν κεφάλι στο σκορ όταν ολόκληρη η αμυντική γραμμή του Καμπανιακού αδράνησε και ο Αντωνιάδης πλάσαρε εύστοχα τον Σακελλαρίου

κάνοντας το 0-1.

Στο 13΄ωραία προσπάθεια του Τρικαλινού από τα αριστερά με ωραίο σουτ έκανε το 1-1.

Στο 30΄και ενώ ο Καμπανιακός πίεζε για το δεύτερο γκολ οι φιλοξενούμενοι με τον Σαρηγιαννίδη έφυγαν στην αντεπίθεση με τον Τρικαλινό να ανατρέπει τον ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας λίγο
κάτω από το κέντρο ανακόπτωντας την επίθεση των φιλοξενούμενων.

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Τρικαλινό θα μπορούσε και κόκκινη(την γλύτωσε).

Από την εξέλιξη του φάουλ έγινε το 1-2 όταν η αμυντικοί του Καμπανιακού πιάστηκαν για άλλη
μια φορά στον ύπνο με σκόρερ τον Αλμπάντη.

Στο 36΄ωραία μπαλιά του Μεσιάρη ο Παπάζογλου πλασάρει εύστοχα και γίνετε το 2-2 σκορ ημιχρόνου.

Στο 47΄ο Ρακαβίνας από κοντά δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους με 3-2 ύστερα από ασίστ του Αλμπάνη. .

Στο 59΄ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων ανατρέπει τον Κουντουρά με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι.

Εκτελεί ο Σαλπιγγίδης για να αποκρούσει ο Γαλής.

Στο 79΄ο Σαλπιγγίδης ανεβάζει τον δείκτη του σκορ με σουτ από το σημείο του πέναλτι και 4-2.

Απίστευτες χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο που είχαν καθολική υπεροχή και 3 δοκάρια.

Καμπανιακός:Σακελλαρίου,ΜΕΣΙΑΡΗΣ,Αλμπάνης,Χριστοδουλίδης,Σιτσιάνης(45΄Σαλπιγγίδης)ΤΑΣΣΙΟΣ,Τάγκου(75΄Μυλωνάς),Παπάζογλου,Ρακαβίνας,ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΣ,ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΣ.

Ομόνοια Σταυρούπολης:Γάλης,Βοβός,ΑΛΜΠΑΝΤΗΣ,Ορφανίδης,Κούτκας,Δέντσας,ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ,Μελλίδης,Κοιμτζίδης,ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ,Πετσάκου.

Ολόκληρος ο αγώνας σύντομα οι καλύτερες στιγμές.