Καμπανιακός Νίκη και στην Χαλκηδόνα 0-1

Αναγέννηση Χαλκηδόνας-Καμπανιακός 0-1

Καμπανιακός Νίκη και στην Χαλκηδόνα 0-1. Ακόμη μια πολύ σημαντική νίκη για τον Καμπανιακό που πέρασε με νίκη μέσα από την Χαλκηδόνα και
είναι πλέον στο group των ομάδων για τα play off.

Γυάλιζε το μάτι των παικτών του Καμπανιακού που με το ξεκίνημα του αγώνα ανέλαβαν την πρωτοβουλία του παιχνιδιού και
αναζήτησαν το γκολ,

Ένα γκολ που δεν άργησε να έρθει όταν στο 25΄ο Κουντουράς με πλασέ από το σημείο του πέναλτι
έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Καμπανιακός αναζήτησε και το δεύτερο γκολ μέχρι την λήξη του ημιχρόνου αλλά δεν τα κατάφερε όντας πολύ καλύτερος του αντιπάλου του.

Και στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα μη αφήνοντας τους γηπεδούχους να απειλήσουν σοβαρά την εστία τους,

Δυνατό σουτ του Αλμπάνη στο 65΄η μπάλα στο δοκάρι.

Δυο ακόμη σουτ του Τάνγκου δεν ευτύχισε να δει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο τελευταίο λεπτό λίγο έλειψε να φτάσουν στην ισοφάριση οι γηπεδούχοι όταν δημιουργήθηκε
αναβρασμός μέσα στην περιοχή του Καμπανιακού.

Τελικά απομάκρυναν οι αμυντικοί και εκεί τελείωσε το ματς.

Σε τροχιά play off πλέον η ομάδα του Στέφανου Δημητριάδη που εδώ και πολύ καιρό κάνει κατάθεση ψυχής σ όλα τα παιχνίδια και δικαιώνεται,