Δόξα Πενταλόφου-Αξιός Ανατολικού 2-3

Πεντάλοφος-Αξιός Ανατολικού

Του αρέσουν τα δύσκολα του Αξιού Ανατολικού αφού κατάφερε και πήρε σημαντικό τρίποντο μέσα
στον Πεντάλοφο κερδίζοντας την Δόξα με 2-3.

Αυτή την φορά προηγήθηκε και κατάφερε να κερδίσει,ήταν το 11΄λεπτό όταν ο Ανδρεάδης έκανε το 0-1.
Άμεση αντίδραση από τους γηπεδούχους που στο 27΄ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Παροτσίδη.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου και πάλι ο Ανδρεάδης έβαλε μπροστά στο σκορ τους Πράσινους με 1-2.

Όλα φαινόταν να τελειώνουν στο 56΄λεπτό όταν Κούπι πετυχαίνει το τρίτο γκολ για τον Αξιό.
Δοκάρι με τον Alti Kopaci για τους πράσινους στο 75΄.

Τελικά η Δόξα μείωσε το σκορ με τον Σκέμπη ένα λεπτό πριν την λήξη.
Στο 88΄κόκκινη στον Alex Kopaci.

Δόξα Πενταλόφου: Ψάριας, Τσιτλαχίδης,Τζιώλης, Σκέμπης, Μάσκας, Τσαμασλίδης, Σκέμπης Ν., Σαραμουρλής, Γιόφκας, Παροτσίδης, Τσιφούτης.

Αξιός Ανατολικού: Γεωργόπουλος, Τσιφλιτζής,, Βέρρος, Δελής, Καραμπάσης, Τανούρκας Π.,Alex Kopaci., Γκόλτσης,Ανδρεάδης , Alti Kopaci., Κούπι