Διπλό και στους Αμπελόκηπους ο Καμπανιακός

Με δυο πρόσωπα ο Καμπανιακός πήρε την νίκη με 1-2 στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και με γκολ του Χριστοδουλίδη μόλις στο 3΄πήραν κεφάλι στο σκορ.
Στην συνέχεια και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν τον ρυθμό χωρίς να απειλήσουν αλλά και χωρίς να απειληθούν.
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-1.
Μπροστά στο φάσμα της δεύτερης συνεχόμενης ήττα οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στην ισοφάριση με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαξή στο 49΄.
Ο Ηρακλής αναθάρρησε και άρχισε να πιέζει την άμυνα του Καμπανιακού χάνοντας 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες αλλά πότε ο Μπόικος και πότε η κακές επιλογές δεν επέτρεψαν να πετύχει δεύτερο γκολ.
Ένα δεύτερο γκολ που ήρθε από τον Καμπανιακό 5΄πριν το τέλος με έξυπνο και πολύ καλή εκτέλεση του Χατζηβασιλειάδη.
Τελικό αποτέλεσμα Ηρακλής Αμπελοκήπων-Καμπανιακός 1-2.
Ηρακλής Αμπελοκήπων: Παπαθανασίου, Φουρκιώτης, Τσακιρίδης, Παναγιωτίδης, Κρημιανιώτης, Παπαδημητρίου, Τσέκος, Γιαξής, Τσεκερίδης, Γκιάλης, Μετάι
Καμπανιακός: Μπόικος, Παπάζογλου, Αλμπάνης, Χριστοδουλίδης, Σιτσιάνης, Σαββαϊδης, Χατζηβασιλειάδης, Βασαϊτης, Πολύζος, Κλόντι Πότσι, Ξανθόπουλος