Αξιός Ανατολικού-Ιωνικός 0-1(vid)

Αξιός Ανατολικού-Ιωνικός 0-1

Λίγο έλειψε να αφήσει βαθμούς  στο Ανατολικό η ομάδα του Ιωνικού που έστω και δύσκολα πήρε το

τρίποντο κερδίζοντας τον Αξιό με 0-1.

Με πολλές αλλαγές στις ενδεκάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δυο ομάδες με τους φιλοξενούμενους να έχουν

τον πρώτο λόγο στην κυκλοφορία της μπάλας χωρίς όμως να φτάνουν με αξιώσεις σε τελικές προσπάθειες.Το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου τα λέει όλα.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι και πρωτοπόροι της βαθμολογίας ανέβασαν ρυθμό και με την προσθήκη 3 βασικών ποδοσφαιριστών

πήραν τον έλεγχο του αγώνα έπαιξαν στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους και πάλι όμως τους έλειψε η τελική καλή προσπάθεια

πλην το τετ α τετ του Βέργου που δεν πλάσαρε σωστά και απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Ένα κρύο γκολ με κεφαλιά του Βέργου στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αυτό που έκρινε  το τελικό αποτέλεσμα.
Η φάση όμως του αγώνα έγινε στο 93΄και τελευταίο λεπτό της συνάντησης,όταν ο Αξιός έχασε διπλή τεράστια ευκαιρία να πετύχει γκολ.
Αξιός Ανατολικού:Γεοργόπουλος,Βουδούρης,Δελητζάκης,ΣΑΧΙΝΗΣ,Γκαμάνης,ΤΑΝΟΥΡΚΑΣ,Δημητριάδης,Δελής,Θεοδώρου,Κελέσης.
Ιωνικός:Τσιλιγγίρης,Λίλιος,Βέλιος,Κακοτρίχης,Πασπαλάς,Χατζηαντωνίου,Σακκάς,Παπαδόπουλος,Μούρθια,Κουσιώρας,Πασπαλάς Χ.