Ανέκαμψε ο Μακεδονικός με διπλό στον Εύοσμο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Μακεδονικός στον Εύοσμο με 0-1 πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση
στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η ομάδα του Μακεδονικού ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι απειλώντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά,
με σουτ του Αγγελούδη στο 11’ με τον Παναγόπουλο να μπλοκάρει.

Η ανωτερότητα του Μακεδονικού συνεχίστηκε και επιβραβεύθηκε στο 32’ όταν ο Αγγελλούδης,
μετά από κεφαλιά-πάσα του Γαρύφαλου μέσα στην περιοχή,

έπιασε πολύ ωραίο σουτ κάνοντας το 0-1 στην αναμέτρηση το οποίο παρέμεινε έως την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πολύ καλή στιγμή για τον Αγροτικό Αστέρα, όταν στο 48’

ο Αμαραντίδης μπήκε στην περιοχή, αλλά το γύρισμα που επιχείρησε προς τον Γκούρτσα, απομακρύνθηκε
από τους αμυντικούς του Μακεδονικού.

Στο 70′ ο Καρλόπουλος με εκπληκτικό σουτ λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματα του Μακεδονικού
όμως ο Παναγόπουλος επενέβη σωτήρια.

Οι παίχτες του Μακεδονικού παίζοντας εξαιρετικά απείλησαν εκ νέου στο 77’ με τον Ποκόνγκ, ο οποίος
μπήκε στην περιοχή, αλλά την τελευταία στιγμή τον πρόλαβε ο Καραντασιάδης, διώχνοντας σε κόρνερ.
Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν με σκοπό να ισοφαρίσουν
χωρίς ωστόσο να το καταφέρουν, με την ομάδα του Μακεδονικού να φεύγει με σπουδαίο διπλό
από τον γήπεδο του Ευόσμου.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Παναγόπουλος, Βουτσιάς, Μπάρμπας (46’ λ.τ. Καραμανλής), Καραντασιάδης, Παπανικολάου (77’ Παπαδόπουλος), Ιβανίδης, Γκούρτσας, Ρούτσης (46’ Καπρέτσος), Στεφανίδης, Αμαραντίδης (64’ Χειρίτραντας), Κουκουλέκης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Γουμάγιας, Χατζηκωνσταντίνου, Τριανταφυλλίδης (75’ Γεωργιάδης), Λαβιδάς, Τσιαμπάζης, Ζαφειρίδης, Ποκόνγκ (86’ Μπαρντούσι), Γαρύφαλλος, Πολιανίδης (60’ Δούμας), Αγγελούδης (83’ Σταύρε), Καρλόπουλο