Αγροτικός Αστέρας-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1

Αγροτικός Αστέρας-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1, Κοίταξε στα μάτια τον Αγροτικό Αστέρα ο Ολυμπιακός Κυμίνων και παρ ότι έφερε το ματς στα ίσια
2 λεπτά πριν την λήξη κατάφερε να χάσει με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ιβανίδη στο 14΄,σ ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο μέρος ήταν όλα τα λεφτά με τους γηπεδούχους να είναι πιο προσεκτικοί με τον Ολυμπιακό
να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση και τα κατάφερε στο 88΄με κεφαλιά του Αμανατίδη.

Στο επόμενο λεπτό ενα δυνατό σουτ του Κουκουλέκη έξω από την μεγάλη περιοχή δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μπαιμάκη πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα.

Δυο μεγάλες ευκαιρίες είχαν οι γηπεδούχοι σε τετ α τετ του Γκούρτσα και Στεφανίδη ο Μπαιμάκης
επενέβη σωτήρια.Παρά την ήττα ο Ολυμπιακός επιβεβαιώνει την βελτίωσή του από αγώνα σε αγώνα.
Το θέμα είναι αν θα προλάβει την θέση σωτηρίας.

Αγροτικός Αστέρας: Παναγόπουλος, Γραικός, Μπάρμπας, Ντόσης (27’ λ.τ. Καραντασιάδης), Ιβανίδης, Χειρίτραντας (81’ Αμαραντίδης), Ρούτσης, Στεφανίδης, Γκούρτσας (61’ Κουκουλέκης), Ηλιάδης (72’ Καπρέτσος)

Ολυμπιακός Κυμίνων: Μπαϊμάκης, Τοπαλίδης, Πολιανίδης (75’ Κυριακίδης), Τσακίρης, Μεσιάρης, Μαραντίδης (86’ Γιάντσιος), Αυγέρος, Ραγκαβίνας, Θεοδωρίδης (82’ Αμανατίδης), Καράμπελας, Τρικαλινός (59’ Τσελέπης)