Ήττα σοκ εντός έδρας ο Καμπανιακός(vid)

Ήττα σοκ εντός έδρας ο Καμπανιακός. Πραγματοποιώντας την χειρότερή του μέχρι τώρα
εμφάνιση ο Καμπανιακός γνώρισε την πρώτη του εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα
από την Θύελλα Περιστερώνας με σκορ 0-1. Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα κατάφεραν
να πάρουν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο σε μια έδρα που καμία άλλη ομάδα δεν κατάφερε
μέχρι σήμερα. Με τον ισχυρό άνεμο που έπνεε στο πρώτο μέρος υπέρ τους οι φιλοξενούμενοι
είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς όμως να δημιουργήσουν της μεγάλες φάσεις μπροστά
στην εστία του Μπόικου.

Φτάνουμε στο 34΄ όταν από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά λίγο έξω από την περιοχή ο
Φοινικόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και με την βοήθεια του ανέμου,αλλά και κακή
εκτίμηση του τερματοφύλακα του Καμπανιακού.

Με το 0-1 οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Δυο καλές στιγμές στα πρώτα λεπτά της επανάληψης από σουτ του Παπάζογλου και Χατζηβασιλειάδη έδειχναν ότι ο Καμπανιακός θα βρει τον γνωστό ρυθμό και θα διεκδίκηση την νίκη.
Η ώρα περνούσε χωρίς ουσιαστικά οι γηπεδούχοι να γίνονται απειλητικοί έως το 75′.
Ο Κουντουράς στην θέση του Κλόντι και στα επόμενα 3 λεπτά ο αρχηγός κερδίζει πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής με καθυστέρηση.
Κακιά στιγμή για τον αρχηγό της Θύελλας Παυλίδη που έβαλε τα χέρια του στον λαιμό του διαιτητή διαμαρτυρόμενος για την υπόδειξη του πέναλτι.
Κόκκινη κάρτα στον Παυλίδη όπως ήταν φυσικό στο 77′.
Ο Κουντουράς εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Χατζηλάρι πέφτει σωστά και μπλοκάρει την μπάλα.

Από λάθος σε λάθος οι γηπεδούχοι στην συνέχεια έδωσαν το δικαίωμα στην Θύελλα να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη.
Κορυφαίος της αναμέτρησις ο ΜΠΛΟΜΖΙ των φιλοξενούμενων.
Καμπανιακός:Μπόικος,Παπάζογλου,Αλμπάνης,Χριστοδουλίδης,Σιτσιάνης(82′ Ιορδανίδης)Βασαίτης,Χατχηβασιλειάδης,Σαββαίδης,Παπαδόπουλος,Κλόντι(75′ Κουντουράς)Ξανθόπουλος.