Ο Καμπανιακός 1-1 με τον ΠΑΟ Κουφαλίων vid

Καμπανιακός-ΠΑΟ Κουφαλίων

Στην Χαλάστρα ο Καμπανιακός υποδέχθηκε τον ΠΑΟ Κουφαλίων για την 20η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ σε μια αναμέτρηση που τελικά δεν υπήρξε νικητής καθώς οι δυο αντίπαλοι έμειναν στο 1-1.

Ο Καμπανιακός εντυπωσίασε στα πρώτα 20λεπτά δημιουργώντας 4 πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ χωρίς ωστόσο να το πετύχει.

Μετά το 20λεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον ρυθμό τους και αφού πρώτα απείλησαν σε σουτ του Ζαγναφέρη έφτασαν στο γκολ στο 29΄ όταν ο Βελλίνης εκμεταλλεύτηκε αδράνεια των αμυντικών του Καμπανιακού κέρδισε την μπάλα και με ωραίο σουτ έκανε το 0-1.

0-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 1΄ απείλησαν με τον Ζαγναφέρη

που δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση.

Στο 52΄γίνετε το 1-1 όταν ο Σαλπιγγίδης με ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καρακούτση.

Όσο η ώρα κυλούσε το παιχνίδι γινόταν και πιο ανοιχτό με της ομάδες να τα δίνουν όλα για ένα γκολ που τελικά δεν πέτυχε κανείς από τους αντιπάλους.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ:Ιορδανίδης,Μεσιάρης,Τρικαλινός(72΄Πονόπουλος),Χριστοδουλίδης,Σιτσιάνης(45΄Κουντουράς)Τάσσιος,Ντάγκου,Μυλωνάς,Σαλπιγγίδης,Αλμπάνης,Ρακαβίνας.

ΠΑΟ Κουφαλίων:ΚΑΡΑΚΟΥΤΣΗΣ,χ΄΄Ηλιάδης,Μαργαρίτης,Μπέσσας,Κοντσίδης,Τσακίρης,Ζαγναφέρης,Τσεκερίδης,ΒΕΛΛΙΝΗΣ,Πολίτης,Κοτσαρίδης.