Ομόνοια Σίνδου-ΠΑΟΝΕ 4-2

Χόρτασαν γκολ οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν στο γήπεδο της Σίνδου με την Ομόνοια να επικρατεί με
4-2 τον ΠΑΟΝΕ για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ.

Λίγες η καλές στιγμές στο πρώτο μέρος με τον νεαρό Μ.Δουσδαμπάνη να εκμεταλλεύεται την αμυντική αδράνεια των φιλοξενούμενων και να ανοίγει το σκορ στο 30΄.

Ημίχρονο 1-0 ύστερα από ένα κλειστό παιχνίδι.

Στο δεύτερο όμως ημίχρονο κάθε φορά που οι αντίπαλοι έφταναν στην περιοχή γινόταν γκολ, ιδιαίτερα τα τελευταία 8΄ όπου είχαμε 4 από τα 6 γκολ της συνάντησης.

Εκτέλεση φάουλ στο 70΄με τον MVP του αγώνα Σακαλή γίνεται το 2-0.Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Μ. Δουσδαμπάνη στο 81΄το σκορ στο 3-0.

Αμυντικό λάθος των γηπεδούχων και ο Καραίσκος μειώνει σε 3-1 στο 84΄.,ενώ 2 λεπτά αργότερα εντυπωσιακή ενέργεια του Σακαλή δίνει έτοιμο γκολ στον Ν.Δουσδαμπάνη και 4-1.

Το σκορ κλείνει στο 91΄με γκολ του Λημνιού για τους φιλοξενούμενους.

Ομόνοια Σίνδου-ΠΑΟΝΕ 4-2 τελικό.

Ομόνοια Σίνδου:Ματζίρης,Γίδαρος,Μποχώνης,Μαγούλας,Κασιτερίδης,Παναγιώτη,Παντελίδης,ΣΑΚΑΛΗΣ,Καστανιώτης,Χαλούλι,Μ.ΔΟΥΣΔΑΜΠΑΝΗΣ.

ΠΑΟΝΕ:Κουρουτσαλάκης,Μαυροτέλης,Πλιάκης,Πούκας,Πολυκράτης,ΛΗΜΝΙΟΣ,Σιούτας,Ναλμπάντης,Γιουλδούρης,ΛΕΥΚΑΡΙΤΗΣ,Δημητριάδης.

Πλούσιο φωτογραφικό υλικό στην σελίδα μας στο facebook.