Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-1(vid)

Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-1.Σ ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες η Καλαμαριά πήρε υπέρ πολύτιμο τρίποντο κερδίζοντας τον Καμπανιακό με 0-1.

Ανιαρό το πρώτο 15λεπτο του αγώνα με τον Καμπανιακόνα κερδίζει πέναλτι και αποβολή στο 18΄.

Ο Στεφανίδης μετά από ωραία ανάπτυξη του Καμπανιακού βρέθηκε στο σημείο του πέναλτι εκεί ανετράπη
από τον Σαμαρά (κόκκινη κάρτα) και πέναλτι για τον Καμπανιακό.

Εκτελεί ο Ρακαβίνας και μπλοκάρει ο Μένκα.

Αλλάξανε οι ισορροπίες του ματς μετά την αποβολή με τους γηπεδούχους να κερδίζουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο χωρίς ωστόσο να φανούν επικίνδυνοι 0-0 βρίσκει το τέλος του ημιχρόνου τις δυο ομάδες.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου απείλησαν με τον Μπάλιο και Ρακαβίνα
άλλα τα σουτ τους πέρασαν άουτ.Από λάθος του Ρακαβίνα ο Πόποβιτς κέρδισε την μπάλα σούταρε αλλά το δοκάρι έσωσε τους Χαλαστρινούς.

Φτάνουμε στο 80΄ ένα φοβερό σουτ του Γεωργιάδη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των Απολλωνιστών.

Ακολουθεί 10λεπτη διακοπή του αγώνα και ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

Τελικό 0-1 ένα αποτέλεσμα που αδικεί τον Καμπανιακό καθώς φάνηκε πιο ομάδα στον αγωνιστικό χώρο..