Καμπανιακός-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-3 (vid)

Σημαντικό τρίποντο για την ΑΠΕ Λαγκαδά μέσα στην Χαλάστρα ύστερα από την νίκη της με 0-3
επί του Καμπανιακού.

Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που τα είχε όλα, γκολ, ευκαιρίες, αποβολές, δοκάρι, πείσμα, νεύρο,
και πολύ τρέξιμο.

Το μεγάλο ενδιαφέρον του παιχνιδιού μας έδωσε ένα ακόμη μεγάλο ρεκόρ καθώς πάνω από
2,000 φίλοι άκουσαν την απ ευθείας μετάδοσή μας.

Στο παιχνίδι τώρα που ξεκίνησε με γκολ στην πρώτη επίσκεψη των παικτών της ΑΠΕΛ και ύστερα
από εκτέλεση κόρνερ ο Στεφανίδης  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας
του Κηπουρού κάνοντας το 0-1.

Εκτέλεση κόρνερ με τον Στεφανίδη για τον Καμπανιακό ο Σαραγιώτης μόνος απέναντι από τον
Ρίζο στο ύψος της μικρής περιοχής πλασάρει  αποκρούει ο τερματοφύλακας της ΑΠΕΛ η μπάλα
βρίσκει το κάθετο δοκάρι και από κοντά Λεφίδης και Μπάλιος αδυνατούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Και αφού δεν έγινε το 1-1 ο Πολύζος λίγα λεπτά αργότερα με σουτ εντός περιοχής κάνει το 0-2 που
είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με διάθεση να μπει στο παιχνίδι ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός.

Πρώτα απείλησε με μακρινό σουτ ο Κουντουράς μπλόκαρε ο Ρίζος.

Από κοντά ο Στεφανίδης πλασάρει αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατήρι περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρίζου.

Σέντρα του Κουντουρά με κεφαλιά από τα δυο μέτρα του Χατζόπουλου περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Και σε αντεπίθεση ο καλύτερος παίκτης των φιλοξενούμενων ο Ντούγκα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-3,ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ο ίδιος παίκτης από πλεονεκτική πλάσαρε για να αποκρούσει δύσκολα ο Κηπουρός.

Σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών απέφερε κίτρινη κάρτα στον Καραμανλή και Μπάλιο,και κόκκινη στον Στεφανίδη και Κουντουρά.

Δοκάρι με τον Menegalli ο Καμπανιακός λίγο πριν την λήξη.

Τελικό αποτέλεσμα 0-3.