Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ομόνοια Σίνδου 1-1

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ομόνοια Σίνδου

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ομόνοια Σίνδου 1-1 για την 10η αγωνιστική της Α1 επσμ ύστερα από ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι

που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φίλων του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.

Ισορροπημένο το ματς στα πρώτα λεπτά του αγώνα με της ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν το παιχνίδι τους.

Μετά το 30΄οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και απείλησαν την εστία του Νιάνιου σε 2-3 περιπτώσεις έχοντας και ένα δοκάρι με τον Γκιάλη.

0-0 τελείωσε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη και σχετικά νωρίς στο 52΄ ένας κεραυνός του Μποχώνη βάζει μπροστά στο σκορ την Ομόνοια με 0-1.
Στο 73΄οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή του Παναγιωτίδη από τον Σακαλή,που εκτελεί εύστοχα ο Παναγιωτίδης κάνοντας το 1-1.

Μεγάλη απόκρουση του Νιάνου λίγο πριν από το τέλος σε κοντινή κεφαλιά του Παπαδημητρίου κρατά το τελικό 1-1 στους Αμπελόκηπους.