Αγροτικός Αστέρας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0

Αγροτικός Αστέρας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0. Πρεμιέρα με το δεξί για τον Γιώργο Τσουκαλίδη στον πάγκο
του Αγροτικού Αστέρα αφού επικράτησε με 1-0 την ΑΠΕ Λαγκαδά.

Σ ένα παιχνίδι που είχε δυο όψεις ο Αστέρας πήρε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ρυθμό ευκαιρίες ,γκολ,δοκάρι σε αντίθετη περίπτωση το δεύτερο μέρος παρ όλα που οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ουσιαστικά δεν απείλησαν την εστία του Παναγόπουλου.

Το μοναδικό γκολ

στο 28΄με δυνατό σουτ του Αμαραντίδη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.
Δοκάρι με τον Ρούτση για τον Αγροτικό Αστέρα ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου.
Επικίνδυνη η οπισθοχώρηση του Αστέρα σ όλο το δεύτερο μέρος για να κρατήσει το αποτέλεσμα.
Παρ όλα αυτά πέτυχε την πρώτη του εντός έδρας νίκη.
 Αγροτικός Αστέρας: Παναγόπουλος, Βουτσιάς, Γραικός, Μήτογλου, Καραμανλής, Ιβανίδης, Καπρέτσος (82’ Κουκουλέκης), Ρούτσης (59’ Ηλιάδης), Χειρίτραντας (68’ Ντόσης), Αμαραντίδης (50’ Αθανασιάδης), Στεφανίδης
ΑΠΕ Λαγκαδά: Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Τριανταφυλλίδης, Βόσδου, Τσότρας, Σαμουηλίδης, Ανδρεάδης (52’ Ταχματζίδης), Πολυζωΐδης (66’ Σατζόλι), Ζαγναφέρης, Κυζιρίδης (80’ Βλαχόπουλος), Καραγκούνης (72’ Αλμύρας)