Ολυμπιακός Κυμίνων-ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων 2-0 (vid)

Δεν έγινε καλό παιχνίδι στα Κύμινα μεταξύ του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ, χωρίς ταχύτητα, νεύρο, πάθος, κάθε άλλο παρά για γειτονικό ντέρμπι έμοιαζε,
Ευκαιρίες μετρημένες στα δάχτυλα
,κερδισμένος όμως ο Ολυμπιακός παρ ότι έπαιξε με πολλές απουσίες και με αναγκαστική συμμετοχή  των Μεσιάρη και Τζίμα.
Ακόμη και η συμμετοχή του Γαβανά στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου έγινε αλλαγή προς το τέλος του παιχνιδιού καθ ότι και αυτός τραυματίας.
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Θεοδωρίδη στο  29΄ και μ αυτό το σκορ τελείωσε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ανέβηκε  μερικά μέτρα χωρίς ουσιαστικά να απειλήσει τον Μουρμούρα.
Όσο η ώρα περνούσε οι φιλοξενούμενοι φαινόταν να ελέγχουν τον χώρο του κέντρου αλλά τους έλειψε η καλή τελική πάσα ώστε να απειλήσουν.
Αντίθετα οι γηπεδούχοι έδειχναν ότι θα περιμένουν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση,όπως και έγινε.
Με τον Τρικαλινό έκαναν το 2-0,ενώ είχαν και κλασσική ευκαιρία με τον Τζαφάι λίγο πριν.
Ολυμπιακός Κυμίνων : Μουρμούρας, Σεΐζης,Πολιανίδης, Τσακίρης, Μεσιάρης, Αυγέρος, Παντελίδης, Σαββαΐδης, Θεοδωρίδης , Τζίμας , Τζαφάι
 Επαιξαν Γαβανάς,Τρικαλινός,Πάντης
ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων: Ιωαννίδης,Μπαξιβάνης, Γεωγιάδης , Καράμπασης , Παπαδόπουλος , Μαρούκης, Τσεβρετζής, Καρασαββίδης Χ., Σακόγλου, Παπάς Β,Τσαναξής