Καμπανιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-0

Καμπανιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-0.Στο πρώτο ημίχρονο ο Καμπανιακός έχοντας και σαν σύμμαχο τον δυνατό αέρα είχε ολοκληρωτική κατοχή τις μπάλας οι ποδοσφαιριστές του έκαναν μεγάλη προσπάθεια να έχουν καλή κυκλοφορία δημιούργησαν ευκαιρίες ,

Έβαλαν ένα καταπληκτικό γκολ με τον Κ.Σκόρδα έχασαν πέναλτι με τον Ραγκαβίνα(ψηλά άουτ).
έχασαν δυο τετ α τετ με τον Τσαλώνη ,ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων αρκέστηκαν
στην μαζική άμυνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας έγινε πιο επικίνδυνος δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία του Κελπέκη ενώ και ο Καμπανιακός ήταν επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

Σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο και μ αυτή την νίκη πάτησε κορυφή ο Καμπανιακός.Φάσεις και γκολ

Ο Σκόρδας έξω από την μεγάλη περιοχή εξαπολύει έναν κεραυνό και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Βαθιά μπαλιά του Σιούνη ο Τσαλώνης μπαίνει με την μπάλα στην μεγάλη περιοχή ανατρέπεται
από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων και ο διαιτητής του αγώνα δείχνει το σημείο του πέναλτι.

Ο Ραγκαβίνας εκτελεί και στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.

Υποδειγματική αντεπίθεση του Καμπανιακού ο Τσαλώνης μόνος σε θέση τετ α τετ δεν καταφέρνει να σκοράρει (το αδύναμο σουτ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

Ωραίο γύρισμα του Τρικαλινού ο Ραγκαβίνας δεν σκοράρει από ευνοϊκή θέση.
Αδράνεια τις άμυνας του Καμπανιακού από το ένα μέτρο δεν ισοφαρίζει ο Αχιλλέας.