Καμπανιακός-ΑΟ Καρδίας 5-2 (vιd)

Μεγάλη νίκη για τον Καμπανιακό επί του ΑΟ Καρδίας με το ευρύ 5-2. Όσοι παραβρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο του Καμπανιακού έφυγαν ικανοποιημένοι από το θέαμα που πρόσφεραν και οι δυο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι καλά διαβασμένοι για το συγκεκριμένο παιχνίδι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους στο 20΄με τον Χαρίση να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Καμπανιακός

έφτασε στην ισοφάριση στο 35΄λεπτό με τον Στεφανίδη σ ένα γκολ που και η τύχη ήταν μαζί του. Σε αντεπίθεση
ο Αγτζίδης φεύγει πίσω από την άμυνα του Καμπανιακού και πλασάρει εύστοχα τον Κηπουρό δίνοντας και πάλι προβάδισμα στον ΑΟ Καρδίας με 1-2 στο 35΄.

Δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κουντουράς φέρνει το ματς στα ίσια .
Αποτέλεσμα ημιχρόνου 2-2. Μέσα σε 2 λεπτά στο 51΄και στο 53΄ο Καμπανιακός πετυχαίνει 2 γκολ με τον Μπάλλιο και τον Κουντουρά.

Εκπληκτική ευκαιρία με τον Υψηλό στο 71΄(vid)

Κόρνερ με τον Στεφανίδη για τους γηπεδούχους ο Ρακαβίνας πιο ψηλά απ όλους και με κεφαλιά κάνει το 5-2.

Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να μειώσουν με τον Μαυρή στο 87΄το σουτ από την μικρή περιοχή πέρασε πάνω από το δοκάρι του Κηπουρού.
Τελικό 5-2.
Καμπανιακός:Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει και ο Κος Κερλίδης ξεκίνησε το παιχνίδι με την ίδια εντεκάδα που την περασμένη Τετάρτη κέρδισε τον Νέστο Χρυσούπολης. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Καμπανιακό που βρίσκει τα πατήματά του ύστερα από το μέτρο βαθμολογικά ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα.
Λειτουργεί πλέον σαν ομάδα ο Καμπανιακός και αυτό ενθουσιάζει τους φίλους του που βλέπουν την ομάδα
να ρολάρει και να παίζει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Έτσι και σήμερα ,αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ έφτασε σε μια μεγάλη νίκη με εξαιρετική εμφάνιση.
ΑΟ Καρδίας:Πρόκειται για μια πολύ καλή ομάδα που ξέρει να παίζει καλό ποδόσφαιρο.
Η τριάδα με τους Χαρίση, Χατζόπουλο και Προσκυνητόπουλο είναι ποδοσφαιριστές υψηλού επιπέδου και πιστεύουμε ότι θα κάνουν την διαφορά στον φετινό ΑΟ Καρδίας.
Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Αγτζίδη που πέτυχε γκολ, έκανε ατελείωτα χιλιόμετρα και βοήθησε την ομάδα του τα μέγιστα.
Άσχετα με τα 5 γκολ που δέχθηκε η παρουσία στο παιχνίδι ήταν αξιέπαινη.