Δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού Κυμίνων

Ομόνοια Σίνδου-Ολυμπιακός Κυμίνων-1-2

Δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού Κυμίνων μέσα στην Σίνδο επί της Ομόνοιας με σκορ 1-2.

Οι Κυμινιώτες πήραν το ντέρμπι του Δήμου Δέλτα παίζοντας καλύτερα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.
Με το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι φάνηκε να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά μετά το πρώτο δεκάλεπτο

οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία του αγώνα και είχαν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας χωρίς όμως την μεγάλη φάση.

Μόλις στο 4΄αναγκαστική αλλαγή για τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού Μουρμούρα που αντικαταστάθηκε από τον Πόπη.

0-0 το ημίχρονο.

Και στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και αντέδρασε εκπληκτικά στο 5λεπτο 60΄-65΄πετυχαίνοντας δυο γκολ με τον Ρακαβίνα.

Η αντίδραση των γηπεδούχων άμεση,κόρνερ από δεξιά με τον Μποχώνη και ο Μαγούλας με κεφαλιά κάνει το 1-2 στο 66΄.

Από εκεί και ύστερα το παιχνίδι χάλασε,είχαμε σκληρά μαρκαρίσματα,αψιμαχίες,καθυστερήσεις,με την Ομόνοια να παίρνει την κατοχή και να φτάνει αρκετές φορές μπροστά στην εστία του Πόπη αλλά μέχρι εκεί.

Τελικό Ομόνοια Σίνδου-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-2.

Ομόνοια Σίνδου:Νιάνιος,Γίδαρος,ΜΠΟΧΩΝΗΣ,Μαγούλας,Κασιτερίδης,Παναγιώτι,Παντελίδης,Σακαλής,Καραμουκίδης,Χαλούλι,Τσιάλμας.

Ολυμπιακός Κυμίνων:Μουρμούρας,Κυριακίδης,Αβαλιάν,Θεοδωρίδης,Τσακίρης,Αυγέρος,ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ,Μακρής,Ρακαβίνας,Τζήμας,Νικολαίδης.